O firmie

Początki

W 1975 roku, Tony Brown, doświadczony offroadowiec, udał się w kierunku Cape York swoim Land Roverem Serii 1, ale wkrótce znalazł się w sytuacji w której spędzał bardzo dużo czasu pomagając innym kierowcom terenówek w walce na szlaku. Albo naprawiał cienkie bagażniki uszkodzone przez ciężkie ładunki tak typowe dla podróży po bezdrożach albo naprawiał orurowania i inne różne domowej roboty akcesoria, które dosłownie rozpadały się w trudnym terenie. 

Wraz ze wzrostem świadomości jakie braki mają te produkty zaczął kiełkować pomysł - produkcja wysokiej jakości, trwałego i wytrzymałego sprzętu, specjalnie zaprojektowanego do pokonania wymagających warunków na bezdrożach.

Pierwsza produkcja

Po powrocie do Melbourne, Tony zabrał się do pracy w rodzinnym garażu. Jego produkty miały być oparte na połączeniu solidność użytych materiałów i komponentów oraz przewodniej zasady dotyczącej projektowania - proste rozwiązanie dla powszechnego problemu. Zaczynając od orurowania własnego Land Rovera Serii 1, Tony zaczął tworzyć niestandardowe produkty, które natychmiast stały się bardzo popularne na raczkującym rynku 4x4. W czasie, gdy orurowanie domowej roboty były niewystarczające, produkty Tony'ego wykazywały trwałość i niezawodność sprawdzoną na szlaku. 

Fenomenalny popyt wśród kolegów offroadowców pozwolił mu przenieść się do zakładu produkcyjnego o powierzchni 1000 stóp kwadratowych w tym samym roku i utworzył firmę ARB (inicjały od Anthony Ronald Brown).

ARB dziś

Dziś, ARB jest największym w Australii producentem i dystrybutorem akcesoriów 4x4. To, co zaczęło się od niestandardowych orurowań przednich i bagażników dachowych przerodziło się w kompletną ofertę obejmującą orurowania boczne i tylne, zawieszenie Old Man Emu, osprzętu do wyciągania, zabudów, blokad mostów oraz szeregu mniejszych elementów począwszy od sprężarek powietrza do opon.

Sukces doprowadził również do znacznej obecności międzynarodowej, z siedzibą w Seattle, USA, oraz siecią eksportową działającą w ponad 100 krajach, od Afryki Południowej, USA i Niemiec do Kazachstanu, Grenlandii i Mongolii. Ale ARB nigdy nie zapomniał swoich skromnych początkach. Surowe warunki bezdroży wymagają wytrzymałego i pracującego w ciężkich warunkach osprzętu, stąd też ARB w dalszym ciągu koncentruje się na jakości, niezawodności i praktyczności ponad wszystko. Więc, czy to przemierzając szlaki Moab, stepy Mongolii, czy też po prostu wyruszając do ulubionego miejsca, zawsze możesz polegać na akcesoriach ARB - Twój partner w przygodzie od 1975 roku.